Marec so zelo aktivno začeli drugošolci, ki so za starše pripravili čajanko in jim naredili prav posebna vabila v obliki čajnikov (Sliki 1 in 2). Šolska okna in vrata so dobila spomladanski pridih (Slike od 3 do 8). Kot se spodobi, se spomladi začne sejanje in sajenje. Tako so se na policah šolskih oken znašli lončki s prvimi zasaditvami (Slike od 9 do 12). Panoje v učilnicah smo okrasili s slikarskimi izdelki (Sliki 13 in 14).

Po 16. marcu smo zaradi epidemije corona virusa začeli z delom od doma. Učenci so še naprej bili zelo aktivni na različnih področjih,  in sicer:

• pomagali so staršem pri spomladanskih opravilih na vrtu, sajenju cvetic, košnji,…,
  • izdelki, ki so nastajali so iz naravnih materialov, ali pa so nastali z recikliranjem,
  • izdelali so si različne zabavne igre za preganjanje dolgčasa,
  • skrbeli so za živali (najdenega ježka, svoje hišne ljubljenčke pa tudi za čebele).

Široko paleto izdelkov in aktivnosti, ki so jih učenci izvajali od doma, si lahko ogledate na slikah od 15 do 45.